systemy informatyczne GSM/SMS
systemy raportowania
Raporty PDF w programach Informix-4GL

Tuesday, February 14, 2012, 13:04

Raporty PDF w programach Informix-4GL

Jak wiadomo technologia Informix-4GL powstała w latach 90-tych ubiegłego stulecia. Wówczas jeszcze obecnie używane formaty biurowe (np. PDF, DOC, XLS) dopiero rozpoczynały swoją ekspansję. W dzisiejszych czasach są już na tyle popularne, że ich brak staje się poważną wadą systemów tworzonych w technologii Informix-4gl. Dzięki integracji z systemem raportowym ProReports, dokonując niewielkich przeróbek w kodzie 4GL, można wzbogacić systemy o możliwość generacji raportów PDF.


Dlaczego warto wybrać ProReports?

Friday, October 29, 2010, 07:42

Dlaczego warto wybrać ProReports?

Zebraliśmy dla Państwa w jednym miejscu wszystkie powody, dla których warto naszym zdaniem wybrać serwer ProReports jako główny serwer raportów w firmie. Oto one:  • dostępność wersji Community Editon (freeware),

  • prostota instalacji (rozpakowanie do katalogu),

  • obsługa popularnych formatów (PDF, XLS, RTF, HTML,TXT,XML,CSV),

  • obsługa wielu baz danych (między innymi Oracle,Informix, MSSQL, Mysql, PostgreSQL, H2, HSQLDB),

  • panele menedżerskie,

  • raporty PDF podpisywane cyfrowo (zapobieganie fałszowaniu plików),

  • obsługa procedur składowanych (PL/SPL)


ProReports - Community Edition

Thursday, October 21, 2010, 12:29

ProReports - Community Edition

Zdecydowaliśmy się udostępnić Państwu wersję Community Edition (freeware) (aby pobrać kilknij tutaj) naszego serwera raportów ProReports. W ten sposób chcemy dać Państwu szansę zapoznania się z podstawową funkcjonalnością tego oprogramowania i jednocześnie umożliwić wykonanie pierwszego kroku w kierunku wdrożenia serwera raportów w Państwa firmach. Z doświadczenia wiemy, że tego typu oprogramowanie nie jest zbyt rozpowszechnione wśród polskich pracodawców. Zakup i wdrożenie zachodnich systemów Business Intelligence (Cognos, Oracle PI Publisher) to koszt niejednokrotnie rzędu kilkudziesięciu tysięcy euro, co sprawia, że stać jest na nie tylko największych graczy na naszym rynku (niejednokrotnie powiązanych z kapitałem zachodnim). Udostępniając system raportowy ProReports Community Edition chcemy stworzyć alternatywę zwłasza dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Raporty na zamówienie

Wednesday, October 13, 2010, 12:17

Raporty na zamówienie


Jeśli:

  • jesteście Państwo posiadaczami systemu komputerowego, który nie spełnia Waszych oczekiwań pod względem ilości i jakości dostępnych raportów i zestawień,
  • nie posiadacie odpowiednio wyszkolonej kadry, która byłaby w stanie przygotować skomplikowane raporty,
  • nie posiadacie odpowiedniej mocy przerobowej, aby tego rodzaju raporty powstawały.
to nasza oferta jest skierowana właśnie do Państwa.Jesteśmy w stanie przygotować raporty i zestawienia dla każdego systemu komputerowego, który swoje dane przechowuje w bazie danych.

ProReports - system raportowania

Thursday, July 22, 2010, 14:38

ProReports - system raportowania


ProReports – to system komputerowy przeznaczony do generowania raportów w popularnych obecnie formatach biurowych – PDF, XLS, RTF, HTML, TXT, XML, CSV. Raporty te generowane są na podstawie przygotowanych wcześniej definicji zapamiętywanych w wewnętrznej bazie systemu. W definicji raportu można stosować instrukcje warunkowe, co w znacznym stopniu wpływa na różnorodność raportów generowanych na bazie jednej i tej samej definicji. ProReports obsługuje również format jrxml (JasperReport). Szablony raportów tego rodzaju mogą być przygotowane zewnętrznym edytorem, np. iReport. To użytkownik decyduje, która forma tworzenia raportów odpowiada mu bardziej. Dzięki opcjom importu i eksportu, szablony raportów, zarówno te wewnętrzne jaki i w formacie jrxml, mogą być w prosty sposób przenoszone między różnymi instancjami systemu ProReports.

Thursday, July 22, 2010, 12:09

Zbieranie informacji merchandingowych

Ten system stworzony został na zamówienie jednej z firm branży merchandingowej. Istotą jego działania jest przesyłanie przez merchanderów drogą smsową informacji różnych kategorii i przekazywaniu ich do odpowiednich przedstawicieli handlowych. Głównym składnikiem systemu jest oczywiście Serwer GSM.

Thursday, July 22, 2010, 11:49

Urlop dla mobilnych

System ten został przygotowany dla firmy posiadającej sporą liczbę pracowników terenowych. Papierowa forma przekazywania wniosków urlopowych doprowadzała często do sytuacji, w której centrala nie była w stanie odpowiednio szybko reagować na spływające często z dużym opóźnieniem wnioski urlopowe. Aby poprawić tą systuację postanowiono przyjmować wnioski drogą SMSową.

Wednesday, July 22, 2009, 13:00

ServerGSM - serwer komunikacyjny

Nasz serwer to oprogramowanie przeznaczone do odbierania SMS'ów i wysyłania: SMS'ów, WAPPush, Maili i MMSów za pośrednictwem modemu wbudowanego w telefon komórkowy (oprócz maili) lub dostępne bramki internetowe (obecnie również serwer obsługuje połączenie bezpośrednie z operatorem GSM - protokół SMPP). Wysyłane obiekty są pobierane z bazy danych, do niej też zapisywane są SMS'y odebrane za pośrednictwem serwera. Aplikacja umożliwia więc zbudowanie własnej bramki SMS/WAPPush/Mail/MMS.

Copyright © 2006 GeMail

powered by phpSQLiteCMS